Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Zwiedzanie

Jakakolwiek by nie była przyczyna takiego zachowania a z pewnością podłoża medycznego nie ma to ludzie nie powinni czuć się w żadnym wypadku usprawiedliwieni. Ponieważ opieranie się na zasadzie że turysta ma rację zawsze ponieważ płaci jest zwykła dziecinadą której zdecydowanie powinien się wstydzić. Jednak niektórym to ostatni niestety jest zupełnie obce, wyjeżdżają przekonani że absolutnie we wszystkim mieli słuszność. Jest grupa turystów którzy po każdej wycieczce piszą do biura organizatora sążniste listy w których narzekają na wszystko i domagają się zwrotu części kosztów. Same biura turystyczne już nauczyły się rozróżniać które takie skargi faktycznie należy potraktować poważnie a które to klasyczne pieniactwo czy też chamstwo. Ludzie pewnego pokroju nigdy się nie zmienią i zawsze będą stanowili jakiś odsetek społeczności turystycznej. Niestety z tym faktem nie da się nic innego zrobić jak zaakceptować starać się samemu dawać zupełnie inne świadectwo.