Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Atrakcje nad Bałtykiem

8Każdy z nas dokonując wyboru miejsca, w którym ma spędzić swój wymarzony i jakże utęskniony urlop bierze pod uwagę wiele czynników, po to by był on idealny i byśmy nabrali podczas jego trwania sił, na cały kolejny okres trudnej i stresującej pracy. Bierzemy więc między innymi pod uwagę takie warunki jak: odległość owej miejscowości od rodzinnego miasta, ewentualne sposoby komunikacji z tą miejscowością (kolej, autobusy, busy i inne środki komunikacji), jej wielkość, atrakcje, które może nam ona zapewnić oraz ogólne nasze zainteresowania i hobby.  Ważny wydaje się być też nasz wiek, a to z kolei ze względu na różnego rodzaju rozrywkę, z której skorzystać można podczas wakacyjnych wieczorów.

Wydaje się więc i bez względu na wyżej wymienione przeze mnie cechy, idealny na wypoczynek, bez względu na czas jego trwania, wydaje się być mała, aczkolwiek niezwykle malownicza wieś położona nad Morzem Bałtyckich na Pobrzeżu Szczecińskim. Rewal, bo właśnie o niej mowa, to niezwykłe miasteczko o rzadko spotykanym klimacie, który jest charakterystyczny tylko dla owej regionu. Jego władze zadbały o to, by był on idealnym miejscem rozrywki i odpoczynku tak dla młodzieży, jak i osób dorosłych, dojrzałych oraz osób starszych. Jest  świetne dostosowane także na pobyt rodziny jak i kolonii. Znajdują się w nim także hotele, które umożliwiają organizację szkoleń i delegacji, udostępniają bowiem sieć doskonale wyposażonych pokoi, restauracji oraz nowoczesne sale konferencyjne. Jej dodatkową atrakcją i czynnikiem przyciągającym turystów są niezwykle niskie ceny, pozostające z reguły w przedziale od trzydziestu do około sześćdziesięciu złotych za dobę (w ową cenę wliczone jest często śniadania, a dodatkowe posiłki można wykupić w miejscu zakwaterowania za równie niskie ceny). Chcąc dowiedzieć się różnorodnych informacji na temat owej miejscowości należy w odpowiednie okno wyszukiwarki internetowej wpisać frazy: noclegi Rewal bądź też pokoje Rewal, by uzyskać setki tysięcy wyników wyszukiwania właśnie na ten nurtujący nas temat.