Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Wakacje w sezonie czy poza nim?

Urlop czy wakacje to niezwykle ważny czas w życiu chyba każdego z nas. Odliczamy do nich czas, planujemy i wiążemy wielkie nadzieje. Jednak, gdy wybieramy termin wyjazdu, pojawia się jeden poważny dylemat. Wyjazd w sezonie wraz z tłumem innych spragnionych wypoczynku osób, czy po sezonie, w bardziej komfortowych warunkach? Wybór zależy oczywiście od nas, ale jest warunkowany wieloma czynnikami. Przede wszystkim, jeśli chodzi o nasz kraj, to wielkim warunkiem jest pogoda. Trudno sobie wyobrazić wakacyjny wyjazd nad morze w październiku, same spacery po wietrznej plaży to niekoniecznie dobry sposób na urlop. W górach jest niewątpliwie prościej, zarówno zimą jak i latem można znaleźć coś dla siebie, ale możemy być pewni, że zarówno zimą jak i latem spotkamy tam tłumy. Pozostaje nam wiosna lub jesień i tam należałoby upatrywać szansy na urlop w bardziej kameralnych warunkach. Poza granicami kraju jest podobnie, okres, kiedy jest najlepsza pogoda, czyli najcieplej na d morzem i dużo śniegu w górach to okresy, w których dane miejsca są najbardziej oblegane.