Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Cena a jakość

To dość ciekawe zjawisko. A jako, że cena jest dość znaczną kwestią decydującą o wyborze danej formy wypoczynku, to czasami warto się zastanowić, czy nie lepiej jednak trochę się przemęczyć, przeczekać ten trudny okres przed urlopowy. By cieszyć się cudownie spędzonym czasem, z daleka od tłumów, zgiełku i harmidru. Wybór, oczywiście zależy od nas, ale jak to często bywa, duży wpływ mają znajomi, którzy już byli bądź za chwilę będą na urlopie a my wciąż tkwimy w pracy, czy tez zewsząd otaczające nas reklamy biur podróży i bajecznie kolorowych wycieczek, które tuż przed sezonem i w czasie jego trwania pojawiają się jak grzyby po deszczu. Warto więc pamiętać, że urlop ma być czasem niezapomnianym, regenerującym, wartym czekania i poniesionych kosztów czy też tylko wypadem, który należy zaliczyć jak najszybciej i mieć z głowy, przeklinając w duchu obijających się o nasze ramiona innych urlopowiczów, a później wspominać jako stracony czas i wyrzucone w błoto pieniądze, bo wszędzie było tak wielu ludzi, że nie dało się zrealizować własnych planów.