Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Wakacyjny wypad

Ciekawa perspektywa. Są też tacy, którzy potrafią zrobić luksus nawet w granicach własnego skromnego państewka. Mianowicie, przy „odrobinie” nakładów finansowych i ciekawym pomyśle, można sobie stworzyć namiastkę Kalifornii czy egzotycznych klimatów, ale niestety, w wielu przypadkach to sztuczny wytwór, zupełnie niewspółgrający z rodzimymi warunkami. Z innej strony, niektórzy na luksus potrafią przerobić to co ich, własne, a nie kopiowane. Tym sposobem powstają miejsca, w których można poczuć chociażby sarmackie klimaty czy magnacki przepych w pełnym tego słowa znaczeniu. Profesjonalny wystrój, idealnie dobrane detale, pierwszorzędne potrawy i staropolskie zabawy, wiele osób jest bardzo zdziwionych, jak wiele można wykorzystać z tego, co otrzymaliśmy za darmo, a na czym można tak wiele zarobić, bowiem ceny za taki rodzimy luksus potrafią naprawdę namieszać w głowie. Jak widać, luksus w turystyce to nie tylko kawior na śniadanie w pięciogwiazdkowym hotelu, to także to, co można przeżyć nie tak całkiem daleko od domu, ale za całkiem spore sumy pieniędzy, i w dużej mierze to warunkuje nam poziom luksusu. Turystyka luksusowa jest więc taką, na którą nas nie stać, ale oczywiście, marzenia nie kosztują. Ale czy warto się nimi przejmować, kiedy wokół jest tyle miejsc, które możemy zobaczyć nie płacąc za ten zaszczyt sum z kilkoma zerami po przecinku?