Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Atrakcyjne polskie miasta

Nasz kraj obfituje w wyjątkowe miejsca, które warto odwiedzić. Można zauważyć w tym paradoks, ponieważ najchętniej uciekamy na urlopy za granicę, podczas gdy dużo osób z zagranicy przyjeżdża do nas, aby tutaj spędzać swoje wakacje i podziwiać tym samym nasze polskie zakątki. Być może nie do końca wiemy, jakie skarby ukrywają się w Polsce. Wystarczy jednak skorzystać z internetu, aby się o tym przekonać i zaplanować wycieczkę po naszym kraju.

 

Trudno się przyznać, że nie widziało się chociażby Krakowa. W dalszym ciągu jest on uznawany za jedno z najpiękniejszych polskich miast, posiadające swój niepowtarzalny klimat, który trzeba przeżyć, aby można było się o tym przekonać. Zamek wawelski, legendarny smok, a także sam rynek to tylko niektóre elementy tego miejsca, które zachęcają do odwiedzania. Należy pamiętać również o tym, że z Krakowem wiąże się duża część historii naszego kraju. Jest to jedna z byłych stolic Polski, uważana za dużą lepszą od obecnej.