Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Bydgoszcz

Bydgoszcz to miasto, które należy do Kujaw. Leży nad rzeką Brdą oraz Kanałem Bydgoskim. Jest to największe miasto znajdujące się w województwie kujawsko-pomorskim. Bydgoszcz jest miastem słynącym z działań gospodarczych, kulturalnych. Jest ośrodkiem akademickim i sportowym. W Bydgoszczy znajduje się Międzynarodowy Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego oraz port rzeczny. Ciekawostką jest fakt, że Bydgoszcz położony jest na polanie leśnej. Tak to prawda! Zbudowano to miasto na polanie leśnej. Stąd też między innymi w mieście tym znajduje się największy powierzchniowo w Polsce miejski park. Bydgoszcz słynie w świecie jako ośrodek przemysłowy. Znajduje się tutaj wiele fabryk i przedsiębiorstw zarówno o kapitale krajowym jak i zagranicznym. W mieście tym znajdują się również uczelnie takie jak Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Akademia Muzyczna. Są to uczelnie publiczne. Ponadto są tam także niepubliczne szkoły wyższe. Miasto to słynie również ze swojej muzykalności. Posiada, bowiem słynną z niebywałej akustyki filharmonię oraz operę. Znajduje się tam także Teatr Polski. Miłośnicy sztuki mogą liczyć na to, że znajdą tam liczne galerie sztuki takie jak Galeria Miejska i Galeria Sztuki Nowoczesnej. Miasto Bydgoszcz rozwinięte jest pod względem turystycznym. To miasto przyjazne ludziom. Zwiedzający nacieszą swoje oko na Starym Mieście położonym w okolicy rzeki Brdy. Mogą także udać się na zwiedzanie na okoliczną Wyspę Młyńską oraz Śródmieście. Zabytkiem, którego nie możemy pominąć jest najstarsza w Polsce, ale jeszcze czynna, sztuczna droga wodna. Zwie się ona Kanałem Bydgoskim i została zbudowana w 1774 r. Mamy coś i dla zakochanych. Niesamowitych wrażeń dostarczyć nam może spacer po waterfront, elewacji rzecznej. Bydgoszcz ma swoje zasługi jako ośrodek wojskowy. To tutaj znajdują się Pomorski Okręg Wojskowy oraz Ośrodek szkoleniowy NATO. Miasto to dzięki swojej zieleni jest miastem o wysokim stopniu ekologii. Jest tutaj, bowiem wiele parków, lasów.