Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Chiny stawiają na energię wiatru

Obecnie jak wiadomo praktycznie każde państwo na świecie doba o to aby na naszej planecie było jak najmniej zagrożeń, jeśli chodzi o emisję wszelkiego rodzaju spalin lub też innych szkodliwych substancji dlatego w tym również i Chiny stawiają na uzyskiwanie energii poprzez wiatr. To właśnie w Chinach obecnie znajdują się bardzo duże ilości specjalnych turbin, które są wszelako wykorzystywane do uzyskiwania energii wiatrowej. Elektrownie, których moc opiera się na sile wiatru z pewnością dają bardzo dużo energii, która wbrew powszechnej opinii jest w tym kraju coraz częściej pozyskiwana właśnie w ten sposób. Całość inwestycji związanych z rozwojem wszelkich elektrowni lub też farm wiatrowych jest ogromna jednak skuteczna i w dużej mierze opłacalna. Niestety również i w tym, względzie pojawiło się wiele kontrowersji i minusów owych inwestycji, ponieważ wszelkie turbiny to ewidentne zagrożenie dla wielu populacji ptaków, które swoje migracje rozpoczynają w wielu przypadkach właśnie w okolicach, w jakich znajdują się owe urządzenia odpowiedzialne za napędzanie wiatru. Również cierpią na tym nietoperze, które także znajdują się bardzo często pod wpływem wszelkich urządzeń, które mają związek z uzyskiwaniem w Chinach energii wiatrowej. Nie przeszkadza to oczywiście, aby nadal w ten sposób poprowadzić swoja politykę, jeśli chodzi o energię.