Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Co warto zobaczyć w Polsce?

Nie można zapominać, że za swoich czasów dolny Śląsk zamieszkiwany był przez zamożnych Niemców. Niestety w większości przypadków budowle są już dewastowane a korytarze odkryte. Nikt, jednak nie zdaje sobie sprawy z tego jak wiele tajemnic i zagadek maja jeszcze owe tereny.  Podsumowując można, więc powiedzieć, że polska to rzeczywiście niezwykle atrakcyjny ze strony turystycznej kraj. Co prawda nie zawsze łatwo jest odnaleźć tutaj miejsce odpowiednie dla siebie aczkolwiek najważniejsze jest po prostu nasze podeście oraz chęci.

 

Bez względu na to, kim jesteśmy musimy o takich rzeczach pamiętać, ponieważ mają one znacznie. Jak widać nasz kraj to miejsce nie tylko dla leniuchów lubiących leżeć na plaży całe dnie. To także kraina dla ludzi szukających przygód oraz próbujących rozwiązywać zagadki ubiegłego wieku. Jak się okazuje odnajdują się w tym wspaniale nie tylko dorośli, ale także dzieci, które po prostu uwielbiają zabawy w lochach zamkowych i wspaniałe historie, które jest w stanie opowiedzieć im przewodnik. Powinniśmy, więc o tym pamiętać i po prostu mieć to na uwadze, ponieważ jest to rzecz niezwykle ważna i znacząca, przez co bagatelizować jej nie możemy.