Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Czy turysta zawsze ma rację..??

Jak się podkreśla bycie turystą to nie tylko przyjemność i relaks ale też określony obowiązek chociaż niestety wydaje się że większość wyjeżdżających bardzo szybko o tym zapomina. Przede wszystkim nie było by tak głośno właśnie o turystach i nie opowiadano by o nich tylu anegdot gdyby działo się inaczej. Trzeba się cieszyć że gospodarze terenów które są kultowymi punktami dla turystów potrafią zachować jeszcze ironię i poczucie humoru. Zdaje się że głównie dzięki tym dwóm cechom wytrzymują z całą rzeszą turystyczną która ich w trakcie sezonu bezlitośnie nęka. Czyli to na gospodarzy leży ten ciężar utrzymania w miarę dobrych relacji i trudno się też dziwić że czasami mają tego serdecznie dosyć. Nie powinien się wręcz człowiek dziwić że w niektórych miejscach na świecie w chwili kiedy przyzna się do tego że jest turystą zostanie potraktowany nieco mniej uprzejmie. To skutek w cudzysłowie starań jego poprzedników którzy się wykazali przede wszystkim wyjątkowym poziomem ignorancji i bezczelności.