Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Fajny urlop w Polsce

Jeśli urlop to tylko w Polsce, ale co wybrać- morze czy góry. Są tacy, którzy co roku lubią zwiedzać inne miejsca, podziwiać nowe krajobrazy, zachwycać się kuchnia i niezbadanymi szlakami. S także tacy, którzy maja sprawdzone kwatery i ulubione miejsca na wypoczynek. Wszystko zależy od nas samych. Podobnie jest z wyborem góry czy morze. Jeśli chcemy zacisznego urlopu najlepiej wybrać się nad dzikie jezioro otoczone lasem. Jeśli lubimy zgiełk i szukamy nowych znajomości- to strzałem w dziesiątkę będzie wypoczynek nad morzem. Przepełnione ludźmi plaże, na których nietrudno spotkać kogoś znajomego lub poznać nowych ludzi. Nad morzem jest także dużo ciekawych atrakcji. Oprócz pływania i leniwego wylegiwania się na plaży można się wybrać w rejs statkiem lub w wyprawę rybacką. Windsurfing to ekstremalny sport dla głodnych wrażeń i przyspieszonego bicia serca. Niewielu z urlopowiczów wybierających się na wakacje nad morzem, zdaje sobie sprawę z tego, że miejscowości wypoczynkowe oprócz swoich walorów wypoczynkowych- takich jak plaże mają jeszcze swoja historię. Bogate muzea, kościoły czy starówkę z tradycjami. Skupiamy się nad leniwym leżeniem przegapiając ciekawe możliwości na wycieczki piesze i spacery. Zupełnie inaczej sprawa wygląda z urlopem w górach. Ci, którzy wybierają urlop w górach świadomie decydują się na piesze wycieczki szlakami między lasami, dolinami i górami. Takie są uroki wypoczynku w górach. Nad morze warto wybrać się do miejscowości takich jak: Hel, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Kołobrzeg- tam na pewno nie będziemy się nudzić. Jeżeli zaś wybieramy góry- to warto odwiedzić: Zakopane, Kraków, Rabkę-Zdrój, Dunajec czy Ustroń. Wyższość gór nad morzem polega na tym, że niezależnie od pory roku są tak samo piękne i tak samo dużo się tam dzieje. Wycieczki i spacery latem, czy zimą zachwycają. Nad morzem najlepiej jest latem, gdy można poleżeć na plaży i łapać promienie słońca, natomiast zimą pozostają nam tylko spacery po plaży w ciepłych ubraniach i koniecznie czapkach. Nad morzem zawsze wieje zimny, siarczysty wiatr.