Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Francja, kraj dla każdego

To, że Francuzi są jedną z najbardziej przyjaznych i przyjacielsko nastawionych nacji wiadomo od dawna. Jednak obecnie jest to kraj, który chętnie wita u siebie każdego. Wszystko dlatego, że w kraju tym ludzie nauczyli się, że są turystycznym centrum całej Europy. Co prawda większość osób podczas wakacji chętniej wybiera się na złociste plaże Francji, to jednak kraj ten ma bardzo wiele do zaoferowania również jeśli chodzi o historię, kulturę czy też zabytki. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób z tak wielką przyjemnością decyduje się na podróż do Francji, która jest krajem zarówno przyjaznym jak również bardzo ciekawych historycznie, kulturalnie oraz oczywiście ze względu na zabytki. Pamiętajmy również o tym, że we Francji istnieje bardzo duża ilość zabytkowych miast, które posiadają odmienną tradycję, kulturę nawet od miast położonych w samej Francji. Oraz oczywiście wspaniały Paryż, który jest uznawany za kulturalną stolicę Europy i to nie bez powodu jest to miasto nazywane pępkiem europy. Francję powinien zwiedzić każdy człowiek, który interesuje się historią i kulturą Europy. Ponieważ to właśnie tutaj zobaczymy rzeczy, których nie ujrzymy nigdzie indziej na świecie. Nawet ludzie zza oceanu właśnie tutaj po raz pierwszy kierują swoje kroki.