Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Gospodarstwa agroturystyczne w Polsce

Polska turystyka to jak się okazuje nie tylko luksusowe hotele, w największych miastach. Co prawda nie ma w nich nic złego, jednak szczególnie ludzie, który mieszają w mieście i to właśnie w nim całe swoje życie spędzają chcieliby raz na jakiś czas od takiej właśnie rzeczywistości si oderwać. Jak się okazuje rzeczywiście jest to możliwe. Czasami wystarczy tylko znaleźć jakieś ciekawe gospodarstwo agroturystyczne. Są to zazwyczaj większe obszary ziemi na wsi. Mieszkają ta gospodarze w dość tradycyjnych warunkach i przyjmują turystów.

 

Wbrew wszystkim pozorom takie miejsca mają nam do zaoferowania naprawdę wiele. Nie chodzi tutaj tylko o piękne widoki. Ogromnie ważne jest także przygotowywane tam zdrowe i ekologiczne jedzenie oraz nauka życia w zgodzie z naturą. Co prawda prawdopodobnie zwyczajny człowiek nie byłby w stanie wytrzymać w takich warunkach zbyt długo, jednak rzeczywiście nie można zaprzeczać, że jest to wspaniały sposób na powrót do korzeni.