Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Hiszpania i Portugalia, raj dla plażowiczów

Każdy z nas ma swój własny sposób na spędzanie wolnego czasu podczas urlopu. Jednak zdecydowana większość z nas najbardziej oczywiście lubi odpoczywać na gorących plażach od czasu do czasu zażywając ciepłej kąpieli w tropikalnym morzu. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób traktuje właśnie Hiszpanię oraz Portugalię jako turystyczne ideały pod względem plażowania. Jest to oczywiście podyktowane tym, że to właśnie Hiszpania i Portugalia mają obecnie chyba najpiękniejsze plaże w całej Europie. Zawdzięczamy to przede wszystkim tropikalnemu położeniu tych krajów oraz otaczającymi je oceanami czy też morzami. Dlatego też jeśli chcemy wypocząć na wspaniałej plaży, która doskonale nadaje się do takiego odpoczynku, oraz jeśli chcemy spędzić miło czas, to przede wszystkim powinniśmy tam kierować swoje kroki. To właśnie tam bowiem możemy spotkać wspaniałe, wręcz najbardziej fascynujące imprezy plażowe na świecie. Dlatego też Hiszpania jest takim miejscem, które jest warte polecenia zarówno dla osób starszych jak również dla osób młodszych. Pamiętajmy o tym, że w Hiszpanii obejrzymy również wspaniałą Barcelonę, Walencję czy też królewski Madryt, który jest jak najbardziej wart obejrzenia na żywo.