Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Hotel

Nie brakuje na kontynencie europejskim sieciowych małych hoteli które właśnie biorą pod uwagę taki natężony ruch turystyczny, wybierając taki hotel musimy mieć na uwadze że zazwyczaj jeseg standard jest nieco niższy. Jednak nie każdy ma takie fundusze a także z różnych powodów niekoniecznie lubi noclegi w hotelach, hotel w Gdańsku możemy znaleźć zarówno tańszy jak i droższy, jeśli będzie hotele nad morzem z wejściem na plażę to będzie drogo z drugiej strony Hotel Gdańsk może być na obrzeżach i będzie znacznie taniej. Często młodzi ludzie bo to oni głównie w ten sposób podróżują decydują się na poszukiwanie rozwiązania na portalach społecznościowo turystycznych. W ostatnich latach rozwinęło się zjawisko którego obecność też jest zaznaczona w internecie, mianowicie tak zwanego couchingu. Termin jak da się zauważyć jest związany z angielskim terminem couch czyli kanapa. U podstaw samego zjawiska czy też ruchu legło przekonanie że wcale podróżowanie do innego kraju nie musi być aż tak drogie przynajmniej jeżeli chodzi o noclegi. Wszyscy którzy lubią podróżować i raczej wolą warunki przypominające domowe mają okazję przekonać się iż jest to możliwe i jeszcze się na tym sporo zaoszczędzi. Miłośnicy podróży z całego świata rejestrują się na portalach społecznościowo turystycznych i wskazują że są gotowi na właśnie coaching czyli wystawiają swoje mieszkanie w cudzysłowie i informują kiedy ktoś będzie mógł z niego skorzystać oczywiście bez opłat.