Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Infrastruktura turystyczna w Tatrach

Tatry są bardzo dobrze zagospodarowane pod względem turystycznym. Najpopularniejszą tatrzańską miejscowością jest Zakopane. Miasteczko ma bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. Łącznie z okolicznymi miejscowościami stanowi doskonałą bazę wypadową w wyższe rejony górskie. Zakopane w sezonie jest bardzo zatłoczone, zwłaszcza główny miejski deptak – Krupówki. Ceny noclegów w mieście i jego okolicach są bardzo zróżnicowane, a ich wysokość zależy głównie od standardu i położenia kwatery (odległości od najpopularniejszych szlaków).

Za nocleg w kwaterach prywatnych zapłacimy od 30-40 złotych wzwyż, pensjonaty i hotele (trzy- i czterogwiazdkowe) są odpowiednio droższe. Zakopane ma sporo do zaoferowania zarówno wymagającym wielbicielom gór spędzającym wiele godzin na szlakach, jak i turystom mniej aktywnym, osobom starszym, czy rodzinom z małymi dziećmi. W mieście jest dużo miejsc, do których można się udać, a poza tym jest bardzo dobrze skomunikowane zarówno z bardzo łatwymi, jak i trudniejszymi szlakami.