Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Jak wypocząć w Muszynie?

To co w górskich uzdrowiskach najpiękniejsze, to z pewnością unikalny charakter związany nie tylko z malowniczym położeniem wśród gór, ale też z unikalną kulturą i społecznością zamieszkującą tamte tereny od niepamiętnych czasów. Również i Muszyna jest jednym z takich miejsc, do których zawsze chce się wracać, zwłaszcza ze względu na bliskość przepięknych gór, mnogość szlaków turystycznych oraz ogromną ilość atrakcji i aktywnych form spędzania wolnego czasu związanych zarówno z górami, jak i z wodą. Najpiękniejszą atrakcją okolicy są więc spacery po górach. Jeśli jednak nie lubimy tego typu wypoczynku, zaciekawią nas na przykład zabiegi oferowane przez lokalne ośrodki Spa a także wszelkiego rodzaju atrakcje związane z uzdrowiskowym charakterem miejscowości. W Muszynie znajdziemy również kilka dorocznych wydarzeń kulturalnych oraz zabytki architektoniczne, które również mogą być ciekawą formą spędzania wolnego czasu na powietrzu. Słowem, Muszyna jest warta Twoich odwiedzin, skorzystaj więc z okazji nawet już w tym roku.