Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Kilka słów o historii Muszyny

Dzisiaj słynie ze swojego uzdrowiskowego klimatu i siatkówki na najwyższym światowym poziomie. Co roku gości tysiące turystów, którzy bardzo chętnie wracają do doliny Popradu po jeszcze więcej przygód i dobrego humoru, który tak łatwo tu znaleźć. Już od niepamiętnych czasów Muszyna znana była jako miejscowość uzdrowiskowa. Jej nazwa pochodzi prawdopodobnie od słowa mech, który z racji wilgotnego klimatu porastał tu wszystko, zwłaszcza w pobliżu rzeki, która była wówczas centrum życia społecznego. Co ciekawe, Muszyna była przez dość długi okres czasu autonomicznym państwem, głównie pod władaniem hierarchów kościelnych, o czym świadczą dziś widowiskowe ruiny zamku, który góruje nad miastem i który my możemy podziwiać. Status uzdrowiska został jej przyznany zaraz po pierwszej wojnie światowej i od tamtej pory z roku na rok stawała się coraz popularniejszym miejscem dla turystów, do którym możemy dołączyć również my, bo z pewnością warto odwiedzić miasto o tak bogatej historii i tradycji uzdrowiskowej.