Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Muszyna dla turystów

Miasto Muszyna kojarzy się nam najczęściej z fenomenalnie grającą i bardzo utytułowaną drużyną siatkarską, ewentualnie z wodą mineralną dostępną w każdym sklepie. W istocie jednak, Muszyna i okolice mają nam do zaoferowania o wiele więcej atrakcji. Muszyna to przede wszystkim miejscowość turystyczna, baza wypadowa w góry polskie lub słowackie, ale nie tylko. To również piękne uzdrowisko, oferujące nam typowe zabiegi związane z szeroko pojętą odnową biologiczną, takie jak masaże lub terapie Spa. Przy czym, nie można zapomnieć oczywiście o interesujących miejscach związanych z kulturą i sztuką, takich jak muzea lub ruiny dawnego zamku, które nawiasem pisząc są pozostałościami po dawnej autonomii tego regionu. Podsumowując, należy stwierdzić, że Muszyna to miasto na tyle różnorodne, że odnajdzie się tam każdy turysta lub kuracjusz, wobec tego bez względu na to, czy preferujemy aktywny wypoczynek, czy też wylegiwanie się w Spa, powinniśmy odwiedzić to miejsce chociaż raz, a z pewnością wrócimy do domu zadowoleni.