Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Muszyna jako miejscowość wypoczynkowa

Niewiele jest w polskich górach miejsc tak atrakcyjnych jak Muszyna. Miasto to, położone  dolinie rzeki Poprad, to nie tylko przepiękne miejscowość turystyczna, ale też popularne uzdrowisko, co roku przyjmujące w swoich granicach tysiące turystów i kuracjuszy. W Muszynie znajdziemy między innymi wiele zabytków architektury, a wśród nich najbardziej charakterystyczny – ruiny zamku. Co ciekawe, jest są one pozostałością po czasach, kiedy na tych terenach istniało autonomiczne Państwo Muszyńskie. Ale Muszyna to nie tylko fizyczne zabytki, ale też niesamowity klimat, związany zwłaszcza z górskim położeniem. Nie dziwi więc, że tak wielu turystów przyjeżdża tu tylko po to, aby w mieście zorganizować sobie bazę wypadową w góry. Muszyna, jak na miejscowość uzdrowiskową przystało, ma też poważne walory zdrowotne, z czego korzysta corocznie bardzo wiele osób. Możemy to zrobić również i my,  a jeśli skorzystamy także z pijalni wód mineralnych, z pewnością wrócimy do domu w lepszej formie, niż kiedy przyjechaliśmy.