Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Muszyna: nie tylko siatkówka

Mimo że większość z nas kojarzy określenie Muszyna niemal wyłącznie z nazwą wody mineralnej i fenomenalnie grającą drużyną siatkarską, w istocie również i miasto Muszyna jest miejscem niezwykle ciekawym, zwłaszcza z turystycznego punktu widzenia. Przede wszystkim, Muszyna jest miejscowością uzdrowiskową, który to status otrzymała już w latach dwudziestych ubiegłego wieku. W mieście znajdziemy więc między innymi bezpłatną i ogólnie dostępną pijalnie wód mineralnych i leczniczych. Ale to nie wszystko, Muszyna jest również niesamowicie atrakcyjna turystycznie, zwłaszcza ze względu na otaczające ją góry oraz całą malowniczą dolinę rzeki Poprad, w której jest położona. Można tam więc spędzać czas nie tylko na oglądaniu wydarzeń sportowych. Jak widać, okolice Muszyny to miejsca nawet ciekawsze, niż mecze siatkówki, czego dowodzą między innymi liczne grupy turystów i kuracjuszy, którzy corocznie odwiedzają to przepiękne miejsce, przywożąc ze sobą wspomnienia i przede wszystkim lepsze samopoczucie i zdrowie.