Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Najciekawsze obiekty turystyczne w Muszynie

Położona w dolinie rzeki Poprad Muszyna, to nie tylko niesamowity górski klimat i charakter przepięknego uzdrowiska, wypełnionego hotelami i ośrodkami Spa, ale również setki ciekawych szczególnych miejsc, które warto mieć choćby na zdjęciu. Najbardziej charakterystyczny jest tu bodaj zamek, a właściwie jego ruiny, które są pozostałością po czasach, kiedy Muszyna i okoliczne wsie stanowiły odrębny twór państwowy, zupełnie niezależny od ówczesnej Rzeczypospolitej. Równie atrakcyjne są pijalnie wód mineralnych, które można tu odwiedzić powszechnie i zupełnie za darmo, kosztując nieco uzdrawiających fluidów i wracając do domu z zupełnie lepszym samopoczuciem, o czym możemy przekonać się także i my. Podsumowując, Muszyna jest miejscem ciekawym pod każdym względem. Można tu przyjechać w różnych celach, zarówno latem, jak i zimą, a z pewnością nie poczujemy nudy i nie będziemy tracić czasu na siedzenie w wynajętym pokoju. Skoro wszystko wygląda tak pięknie, to na co w takim razie czekamy i dlaczego jeszcze się nie pakujemy?