Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

O czym nie zapomnieć podczas wyjazdu za granicę?

Jeśli udajemy się za granicę we własnym zakresie, czyli sami taki wyjazd organizujemy, nie powinniśmy zapominać o odpowiednim przygotowaniu się do takiego wyjazdu. Przede wszystkim musimy posiadać ubezpieczenie, które będzie nas chronić na wypadek różnych wypadków, a także konieczności korzystania z ośrodków medycznych. Leczenie w wielu krajach jest bardzo drogie, a dodatkowo, gdy nie mamy ubezpieczenia placówki medyczne mogą odmówić nam wykonania usługi, jeśli od razu nie zapłacimy za leczenie. W ten sposób możemy narazić się na bardzo duże wydatki. Jeśli posiadamy odpowiednie ubezpieczenie za koszty leczenia, jak i przewozu do kraju, gdy taki jest konieczny płaci ubezpieczyciel. Pozwala to znacznie zwiększyć nasze bezpieczeństwo, nawet w przypadku drobnych dolegliwości zdrowotnych, które w krajach egzotycznych mogą nam się przydarzyć. Gdy jedziemy na wakacje własnym samochodem powinniśmy również sprawdzić, czy nasze ubezpieczenie samochodu działa w kraju do jakiego się udajemy. Ubezpieczenia, które możemy kupić w Polsce działają często na terenie krajów unijnych. Jeśli jedziemy do innych krajów powinniśmy wykupić dodatkowe ubezpieczenie, co chroni nas przed koniecznością płacenia wysokich odszkodowań z własnej kieszenie, gdy dojdzie do kolizji.