Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

O tym, co nie zostało powiedziane

Chiny wielu osobom kojarzą się z różnymi rzeczami. Wiadomo, jeśli choć troszkę zapoznaliśmy się z tym, co warto zobaczyć lub też zwiedzić to z pewnością nie możemy zapominać o pewnych miejscach, które również warto pooglądać niezależnie do tego jak długo będzie trwał nasz pobyt w Chinach. Otóż ciekawym miejscem jest most Marco Polo, który stanowi także o pewnego rodzaju wizytówce, jaką powinniśmy w naszych wspomnieniach wywieźć z Chin. To właśnie na nim znajdziemy szereg zwierząt, które niemalże w jakiś sposób strzegą tego miejsca, jakie wydaje, się być bardzo malownicze szczególne dla wielu ludzi. Most stanowi także o pewnym fragmencie historycznym, to również o nim pisał Marco Polo w swoich książkach a szczególnie w pozycji, jaką jest „Podróże Marco Polo”, można dowiedzieć się z niej nieco więcej o tym miejscu z punktu widzenia podróżnika. Most sam w sobie to jeden z najstarszych, który zachował się na terenie tego jakże niezwykłego kraju, jakim są Chiny. Jeśli pragniemy go zobaczyć, wystarczy przejechać paręnaście kilometrów od Pekinu a tam nad rzeką Yongding rozciąga się w całej okazałości.