Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Parę słów o szefach i właścicielach firm

Dyplomacja, jeśli chodzi o chińskich przedstawicieli wielu firm jest znana z bardzo wielkich oporów jednak nam Polakom i innym Europejczykom udaje się w wielu przypadkach nakłonić różnych chińskich przedsiębiorców do długofalowej współpracy. Oczywiście taka współpraca przeważnie związana jest z rynkiem samochodowym lub też z rynkiem, który opiera się na branży elektrycznej. Porozumienie w wielu przypadkach z chińskimi właścicielami firm odbywa się na bardzo dyplomatycznej drodze, czyli żadnej zuchwałości i żadnych prywatnych konferencji. Tutaj liczy się twarda polityka, która może być opłacalna dla wielu firm z naszego kraju, jednak język i bariery kulturowe są czasem murem nie do przebicia. Co jest ważne, to kontakty handlowe z Chinami, których trzeba cały czas poszukiwać i aktywnie realizować wszelkie plany związane z nowymi inwestycjami, jeśli chodzi o interesy naszym kraju. Opłacalność, niskie koszty związane z produkcją oraz odpowiednia współpracą to chyba najważniejsze co można wymienić z przymiotów związanych z tym, co ważne dla naszych nabywców i odwrotnie.