Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Piesze wycieczki

Piesze wycieczki po górach są aktywną formą spędzania wolnego czasu. Trzeba jednak być rozsądnym turystą, aby nie zrobić sobie lub innym krzywdy. Właśnie takiego rozsądku można nauczyć się na kołach turystycznych, do których należy wiele dzieci oraz młodzieży. Góry to miejsce, gdzie trzeba być przygotowanym na nagłe zmiany pogody. Podczas zimowych wypadów należy być bardzo ostrożnym i przestrzegać ostrzeżeń i zakazów. Wybierając się w góry należy przygotować się na wysiłek fizyczny. Nie można także zapomnieć o zabraniu suchego prowiantu. Ludzie, dla których taka wizja aktywnego odpoczynku jest, co najmniej przerażająca niekoniecznie muszą stronić od gór. W niskich partiach można znaleźć piękne łąki, na których nawet najmniej aktywny turysta z ogromną chęcią urządzi piknik i odpocznie na łonie natury. Koła turystyczne pokazują także młodzieży i dzieciom, jakie piękne zakątki można odnaleźć w różnych miastach.