Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Planowanie urlopu

Nierzadko jeszcze przed zaplanowaniem urlopu czy wakacji dla dzieci zastanawiamy się gdzie powinniśmy wyjechać. Co prawda w okresie letnim najbardziej w Polsce popularne jest morze aczkolwiek jest się okazuje wśród naszych rodaków znaleźć można także typowych amatorów gór.  Oni lubią nie tylko zimowe zjazdy na nartach, ale również piesze wspinaczki podczas letnich upalnych dni. Nie można zaprzeczyć, że w tym temacie południowa polska ma bardzo wiele do zaoferowania.

 

Najczęściej polskie szalki górskie na przykład w tatrach są bardzo dokładnie oznaczone a ludzi, którzy są tam pierwszy raz maja możliwość skorzystania z poradników i pomocy ekspertów tym temacie. Jak się okazuje również gastronomia i wypoczynek dla turystce jest tutaj bardzo dobrze zorganizowany. Spotkać można bardzo luksusowe hotele oraz schroniska dla ludzi mniej zamożnych oraz młodzieży. Polskie góry mają również wiele uroku właśnie ze względu na to, że są po prostu piękne. Wiele szczytów, jezior rzek. Ten piękny zalesiony krajobraz sprawia, że ludzi rzeczywiście coraz częściej je odwiedzają. Oczywiście góry to najlepsze miejsce dla osób lubiących aktywny wypoczynek.