Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Polska pięknym krajem do zwiedzania

Polska to naprawdę piękny kraj aczkolwiek z tego, co mona wywnioskować szczególnie dla polskich turystów mało atrakcyjny. W takim razie, z jakich powodów samo Polacy nie lubią jeździć na urlopy i wakacje poza woje tereny?  Oczywiście pierwszym tego rodzaju powodem jest moda. Zazwyczaj w każdym sezonie urlopowym panuje moda na dany region i to właśnie tam ludzi najczęściej się wybierają.

 

Niestety nierzadko są to okolice morza czarnego lub śródziemnomorskiego a nie bałtyckiego. Być może dla samych polaków morze Batyckie wydaje się być zbyt swojskie aczkolwiek jak się okazuje nasi zachodni sąsiedzi bardzo cenią sobie jego uroki oraz dość niski koszt wypoczynku w tych tenarach. Co prawda zazwyczaj ostateczny wybór zależny jest tylko i wyłącznie od nas samych aczkolwiek najważniejsze jest tak naprawdę nasze podejście. Ludzi, który lubią nasz Bałtyk i wiedza ile posiada zalet tak naprawdę nigdy z niego nie zrezygnują.