Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Polskie góry turystycznie

Polscy (i nie tylko) wielbiciele turystyki górskiej, naprawdę nie mogą narzekać na brak możliwości zorganizowania wypoczynku w takiej formie, jaka im najbardziej odpowiada. Do dyspozycji mamy co najmniej kilka różnorodnych górskich regionów, w których można spędzać czas zarówno leniwie, jak i w sposób bardziej aktywny. Na turystów czekają szlaki Tatr, Beskidów i kolorowe Bieszczady. Monumentalne Tatry – popularne szczególnie zimą i latem, dla ekstremalnych tras zjazdowych i możliwości uprawiania wysokogórskiej wspinaczki.

Kolorowe Beskidy – najpiękniejsze jesienią, kiedy lasy mienią się wszystkimi odcieniami żółci, brązów i czerwieni, idealne miejsce do wypoczynku, niekoniecznie aktywnego. Wciąż dzikie Bieszczady – obszar występowania rozległych połonin, rezerwat dzikich gatunków zwierząt, przebogata tradycja i kultura oferują też możliwość uprawiania sportów wodnych na jednym z największych i najcichszych sztucznych zbiorników wodnych – Jeziorze Solińskim. Jak widać jest w czym wybierać, a ponieważ lokalne władze dbają o infrastrukturę turystyczną - możliwości wypoczynku nie zabraknie.