Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Rozwój turystyki w Polsce

Dużym zainteresowaniem cieszy się Zakopane i to nie tylko pośród polskich turystów, ponieważ chętnie przyjeżdżają tutaj również turyści z krajów sąsiadujących. Co roku odbywają się tam również turnieje skoków narciarskich, które przyciągają regularnie tłumy, co staje się wydarzeniem na skalę światową. Zakopane jest uznawane za jedno z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju, warto zatem gdzieś tam sobie zaplanować odwiedzenie tego miejsca.

 

Również w Polsce Zachodniej mamy góry, wszystkim znany Karpacz wraz z górą Śnieżką. Można tutaj równie dobrze zaplanować swój urlop, nie tylko podczas sezonu wakacyjnego, lecz również zimą, kiedy to przychodzi czas na jazdę na nartach. Każdy z nas z pewnością posiada pewną słabość do gór, ponieważ są to miejsca wyjątkowo piękne i przyciągające swoją uwagę.  Nasz kraj obfituje również w innego typu zakątki, takie jak jeziora, pojezierza i większe  miasta, posiadające swoją historię, którą każdy z nas powinien w pewnym stopniu poznać i opanować.