Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Transport i rowery w Chinach

O tym, że w Chinach bardzo dużo osób jeździ na rowerze z pewnością możemy się przekonać idąc ulicami Pekinu lub oczywiście na wszelkiego typu filmach, które ukazują życie codzienne Chińczyków, którzy spieszą do pracy, na zakupy lub też do swojej ukochanej osoby. Tutaj praktycznie w każdym mieście w paru miejscach znajdują się wypożyczalnie rowerów, które można oddać nawet po roku jego użytkowania, z tym że należy wcześniej wpłacić odpowiednią kwotę jako zastaw. Wiadomo, że te pieniądze nie są w żadnym stopniu wygórowanymi sumami to też niektórzy z nas mogą być bardzo zaskoczeni tak małymi sumami, które wręcz posiadają symboliczny wyraz. Rowery to oczywiście inwestycja w ekologię i poprzez to zmniejszenie emisji dwutlenku węgla w powietrzu. Przy takich ilościach ludności, jaka zamieszkuje Chiny na pewno jest to niezwykle istotne, dlatego jeśli będziemy w Chinach to raczej przerzućmy się na rower niż na taksówkę czy samochód, w ten sposób również bardzo szczegółowo zaznajomimy się z tym jak Chińczycy prowadzą swoje życie czego nie zobaczymy zza szyby samochodu.