Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Turystyczne walory Hiszpanii

Dlaczego tak często jeździmy tam nie tylko w ramach letniego, urlopowego wypoczynku? Dlaczego turystyka zagraniczna tam właśnie kwitnie? Dlaczego od wieków Hiszpania jest regionem, na którym skupia się uwaga największych mocarstw świata?
Dlaczego Hiszpania była mocarstwem, a dziś jest ogromną potęgą turystyczną i prawdziwym zagłębiem kulturalnym i natchnieniem całej Europy? Być może jej potęga tkwi w położeniu geograficznym i ukształtowaniu terenu, czyli bogactwie krajobrazowym i w klimacie. Hiszpania i cały Półwysep Iberyjski cechują się bardzo przyjaznymi warunkami pogodowymi.
Baleary i Wyspy Kanaryjskie, jedne na Morzu Śródziemnym, drugie na Atlantyku, są doskonałe pod względem warunków klimatycznych i walorów krajobrazowych. Od IX wieku przed naszą erą tereny te były bardzo chętnie eksplorowane przez ludy wędrowne i starożytne, osiadłe cywilizacje. Należałoby uznać, że już wtedy narodziła się potęga kulturowa tego kraju. Potęga turystyczna Hiszpanii jest w równym stopniu efektem bogactwa przyrodniczego, jak i kulturowego. Największe i najpopularniejsze hiszpańskie miasta przyciągają co roku miliony turystów.