Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Turystyka dla dzieci i młodzieży

Dzieci spędzają w szkole bardzo dużą część swojego życia. Często uczęszczają nie tylko na zajęcia obowiązkowe, ale także na te, które są dodatkowe. Wiąże się to z ich pasjami i zainteresowaniami. Szkoły oferują coraz większą gamę dodatkowych zajęć dla dzieci. Często są to zajęcia, które mają zachęcać do uprawiania sportu. Poniekąd jednym z typów takich zajęć są koła turystyczne. Pokazują one dzieciom, że sport i ruch nie polegają tylko na kopaniu piłki na boisku i bieganiu, ale także na aktywnym spędzaniu wolnego czasu. Tego typu zajęcia zachęcają dzieci do podróżowania. Oczywiście podróże dzieci nie są dalekie. Z reguły ograniczają się do terenów najbliższych miejsca zamieszkania. Są to wycieczki jednodniowe. Mają na celu pokazanie dzieciom, że turystyka jest dobrą formą odpoczynku. Podczas podróżowania można poznawać świat. W późniejszym życiu osoby, które uczestniczyły w tego rodzaju zajęciach często stają się zagorzałymi fanami turystyki. Ludzie, którzy zaszczepioną mają miłość do podróży z chęcią wybierają się na weekend w góry czy też poznają różne zakątki całego świata.