Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Turystyka górska w Polsce

Popularność turystyki górskiej stale rośnie, dzięki temu miejscowości górskie, niezależnie od tego w jakim paśmie są położone, przyciągają wciąż nowych i powracających turystów, rozwijają się gospodarczo i infrastrukturalnie, wzbogacając swoją wypoczynkową ofertę. I chociaż o uroku wypoczynku w górach decyduje przede wszystkim ich koloryt, tj. znane i uczęszczane od lat szlaki, górskie krajobrazy, malownicze doliny i jeszcze piękniejsze górskie zbiorniki wodne, to jednak infrastruktura ma ogromne znaczenie dla rozwoju turystyki i napływu turystów.

Jeśli o nią chodzi, naprawdę nie mamy powodów do narzekań. Nawet małe górskie miejscowości coraz lepiej przygotowują się na przyjmowanie turystów i świadczenie usług turystycznych. Stale powstają nowe gospodarstwa agroturystyczne, nie brakuje też nowych hoteli. Na trasach zjazdowych powstają nowe wyciągi, a stare są wymieniane. Nie pozostaje nam nic innego jak wypoczywać - leniwie, czy aktywnie - to już zależy tylko i wyłącznie od naszych upodobań.