Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Turystyka górska w Tatrach

Tatry są wysokie i monumentalne i przyciągają bardzo wielu turystów - nie tylko z Polski, ale i innych krajów. Turystyka górska kwitnie tam z uwagi na ich zróżnicowanie. Patrząc od dołu tj. od strony miejscowości podgórskich, widać wyraźne zróżnicowanie krajobrazowe Tatr i charakterystyczne piętra tamtejszej roślinności. Jeszcze lepiej efekt ten uwidacznia się w czasie wspinaczki, tyle że w tym przypadku, aby zaobserwować zmieniającą się wraz z wysokością roślinność, konieczne jest pokonanie dosyć długiej trasy i zmierzenie się z różnicą wysokości.

Tatry to oczywiście nie tylko wspinaczka. Równie ciekawych wrażeń turystycznych, a nie tak ekstremalnych fizycznie, dostarczają tatrzańskie doliny, z których najbardziej znaną jest Dolina Chochołowska. Trasę wędrówki po dolinie okalają wysokie szczyty (nawet do 2100 metrów) spacer po niej jest więc doskonałym połączeniem łagodnego wysiłku fizycznego z niezapomnianymi wrażeniami wizualnymi. Poza tym Dolina Chochołowska, mimo swojej przyrodniczej dostojności, sprawia wrażenie przytulnego górskiego schowka.