Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Turystyka kulturalna – Londyn i jego galerie

Jeśli jesteś wielbicielem kultury, a przy tym aktywnym turystą, musisz wybrać się do Londynu, to miasto, którego nie powinno zabraknąć na twojej turystycznej liście. Ważnymi przybytkami kultury i sztuki są londyńskie galerie i muzea. Wystarczy wspomnieć przebogate Muzeum Brytyjskie, w którym na zwiedzaniu można spędzać całe dni, a nawet tygodnie (jeśli ktoś preferuje uważne przeglądanie i podziwianie zbiorów).
Nie do pogardzenia jest też Muzeum Historii Naturalnej czy Muzeum Wiktorii i Alberta.
W londyńskich parkach odbywają się imprezy plenerowe z koncertami muzycznymi włącznie, a niektóre londyńskie dzielnice (wystarczy wspomnieć Camden Town - centrum londyńskiej awangardy) dyktują najnowsze trendy w popkulturze i awangardzie. Nic dziwnego, charakter współczesnego Londynu jest przedziwną mieszanką kultur całego świata. Ciekawe jest właśnie to, że Londyn nie skupia się na sobie i na Wielkiej Brytanii. Prezentuje wszystko to, co może być warte uwagi. Londyńskie instytucje kulturalne prezentują sztukę całego świata i to z przestrzeni wielu wieków - od starożytności po dzień dzisiejszy - nic dziwnego, że w tym mieście turystyka kulturalna wręcz kwitnie.