Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Turystyka służbowa

Po otwarciu się granic w Europie jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi turystyki jest turystyka związana z wyjazdami służbowymi oraz biznesowymi. Współpraca gospodarcza pomiędzy poszczególnymi krajami europejskimi jest coraz większa, a jednocześnie rynek światowy w coraz większym stopniu się globalizuje. Z tego powodu wiele firm zaczyna tracić swój narodowy charakter, ale zaczynają one działać na różnych rynkach. W ten sposób poszukują one nowych klientów oraz nowych miejsc do zbytu towarów. Turystyka związana z podróżami służbowymi jest specyficzna. W niej liczy się przede wszystkim dobra jakość infrastruktury transportowej jaka wpływa na czas podróży. Osoby jakie decydują się na wyjazd biznesowy przede wszystkim korzystają z możliwości szybkiego przemieszczania się, co zapewniane jest przez linie lotnicze oraz szybkie koleje. Baza hotelowa w przypadku takich podróży musi mieć wysoki standard, a jednocześnie korzystną lokalizację. Bardzo często cena przy podróżach służbowych nie jest najbardziej istotna, ale znacznie większe znaczenie posiada jakość oferowanych usług. Jest to ważne przede wszystkim dla dużych, międzynarodowych firm, które często wysyłają swoich pracowników do innych krajów.