Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Turystyka w Polsce

Zauważa się, że duża liczba mieszkańców naszego kraju wybiera podczas wakacji zagraniczne wycieczki. Często dochodzi do czystej kalkulacji, podczas której okazuje się, iż wypoczynek w innym kraju jest nieco bardziej opłacalny, a tamtejsze rejony godne odwiedzenia i uwiecznienia w swojej pamięci. Tak naprawdę nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, jak dużą liczbę uroczych zakątków można spotkać na terenie naszego kraju. Latem, przyciągają swoimi atrakcjami kurorty nadmorskie.

 

Stali bywalcy mogą zgodnie potwierdzić, że panuje tam wcale nie gorszy klimat jak za granicą. Tłum życzliwych ludzi, nastawionych na wypoczynek, liczne sezonowe atrakcje z pewnością są wystarczającym argumentem do tego, aby udać się w to miejsce chociażby na kilka dni. Doskonałym czasem na wyjazdy są również dłuższe weekendy, chociażby majowe, ponieważ wtedy za naszymi oknami pojawiają się pierwsze oznaki prawdziwie ładnej pogody, którą szkoda byłoby zmarnować. Warto zwrócić uwagę także na góry, ponieważ ich atrakcyjności nie można odmówić.