Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Turystyka

Turystyka w dzisiejszych czasach bardzo się rozwinęła a wraz z nią na półkach sklepowych pojawiło się wiele produktów – z różnych dziedzin, które mają w swojej nazwie „turystyczna”. I tak mamy na przykład żelazko turystyczne, suszarkę turystyczną, plecak turystyczny. Turystyka jest bardzo modna i tak naprawdę każdy z nas ma z nią coś wspólnego. Bo któż z nas nie był kiedyś na urlopie, lub chociaż jednodniowej wycieczce w górach? Obecnie turystyka, aby przetrwać, musi się rozwijać, udoskonalać i zachęcać turystów nowościami. Hotele, prywatne kwatery a nawet schroniska młodzieżowe z roku na rok niestety drożeją, dlatego też ludzie rezygnują nieraz z dłuższych wyjazdów z powodów finansowych. Często wybierają niewygodne spanie w namiocie, które jest dużo tańszym rozwiązaniem. Inaczej wygląda oczywiście turystyka nad morzem a inaczej w górach. Jednak obecnie nawet będąc w Zakopanem, na straganach przy Krupówkach lub na Gubałówce można zakupić pamiątki nie tylko z gór, ale także z nad morza – jak na przykład muszelki.