Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Wakacje nad morzem Śródziemnym

W Polsce nie mamy ciepłego morza, a czego się nie ma to tym bardziej kusi. Polaków z tego powodu kusi ciepłe morze w egzotycznych krajach, ale również w krajach południa Europy. Zdecydowanie najbardziej popularnym morzem nad jakim spędzamy wakacje jest morze Śródziemne. Wynika to przede wszystkim z tego, że znajduje się ono w pobliżu polski. Większość krajów jakie leżą nad morzem Śródziemnym należy do UE, co pozwala wyjechać na wakacje, czy wycieczkę bez konieczności załatwiania wizy. W ten sposób możemy znacznie skrócić czas przygotowań do wyjazdu wakacyjnego. Dodatkowo w krajach południa Europy możemy liczyć na wysoki standard infrastruktury turystycznej. Korzystać możemy z różnorodnych cenowo miejsc noclegowych. Możemy wykorzystywać różne środki transportu począwszy od szybkich kolei, a skończywszy na liniach lotniczych oferujących tanie bilety. Kraje południa Europy są doskonale przygotowane do przyjmowania turystów. Z tego powodu możemy w nich znaleźć możliwości różnorodnego spędzania wolnego czasu. Coś dla siebie znajdą turyści jacy lubią aktywnie spędzać wolny czas. Z drugiej strony możemy również odpoczywać na pięknych plażach oraz kąpać się w ciepłym morzu, czyli decydować się jedynie na intensywny wypoczynek.