Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Włochy, doskonały kraj do zwiedzania

Pomimo tego, że podróż dla przeciętnego Polaka do Włoch to relatywnie bardzo duży koszt, coraz więcej z nas chętnie wybiera ten cel podróży. Trzeba jednak pamiętać o tym, że Włochy to przede wszystkim jedna z najbogatszych na świecie kultur antycznych, która przetrwała do dzisiaj i której skarby możemy podziwiać do dnia dzisiejszego. Oprócz tego, ten wspaniały kraj, który otoczony jest z każdej strony morzem oferuje również wspaniałe miasta, które są jedyne w swoim rodzaju. Weźmy sobie chociażby jako przykład Wenecję. Miasto, które w zasadzie zostało położone na mokrym terenie. Zostało ono zbudowane na wodzie i w ten sposób cała Wenecja działa. Jest to miasto, które jest chyba najbardziej specyficznym miastem w całej Europie. Dlatego też zwiedzając Włochy warto tam zajrzeć. Wiele osób stawia również ten kraj na czele ze względu na znakomite krajobrazy, których nie będziemy w stanie ujrzeć nigdzie indziej. Dlatego też kraj jest ten przeznaczony zarówno do zwiedzania jak również do wypoczynku na plaży czy też chociażby na pięknych włoskich wyspach. Dlatego też warto zwiedzić ten kraj. Kryje on w sobie mnóstwo różnego rodzaju tajemnic, które do dnia dzisiejszego wręcz zachwycają architektów, naukowców oraz zwyczajnych śmiertelników.