Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Wyspy Kanaryjskie, czyli turystyka pełna wrażeń

Co ciekawego mogą zaoferować wyspy osobom spragnionym krajobrazowych wrażeń? Przede wszystkim wulkany, w tym trzy wulkany na samej Teneryfie. Oczywiście i one zostały w pewnym stopniu skomercjalizowane, ale część tras prowadzących w okolice i na szczyty w dalszym ciągu jest słabo uczęszczana. Na Gran Canarii masyw wulkaniczny usytuowany jest w centrum wyspy, góruje nad nią i wyrasta nad niżej położonymi terenami. Lanzarote, ze względu na niespotykane krajobrazy i przyrodę została objęta programem ochronnym mającym na celu ograniczenie ruchu turystycznego, co nie oznacza oczywiście, że nie można jej zwiedzać.

Można i należy, bo warto: to jeden z największych skarbów krajobrazowych. Ciekawostki. Nazwa Wysp Kanaryjskich dała początek nazwie kanarków. W starożytności wyspy te nazywano Szczęśliwymi, mimo iż archipelag składa się z wysp trzynastu! Pechowcy nie muszą się więc ich obawiać tym bardziej, że infrastruktura turystyczna wysp nie pozostawia niczego do życzenia. Wyspy są świetnie przygotowane do obsługi ruchu turystycznego nawet w najgorętszych sezonach.