Kopalnia soli w Wieliczce

Kopalnia i zabytek? To raczej nie Idzie w parze. Kopalnia nie jest miejscem zabytkowym tylko miejscem gdzie wydobywany jest surowiec. Więcej »

Dzwon Zygmunta

Każdy kraj chlubi się wobec innych swoją własną, indywidualną kulturą oraz historią. Jednak zastanówmy się jak właściwie ta historia się prezentuje. Więcej »

 

Zakopane

10Ostatnio z moimi znajomymi grałam w coś takiego jak skojarzenia. Było o tyle śmiesznie, że wymyśliliśmy, że musimy odpowiednio skojarzyć poszczególne miasta. Tak więc na pierwszy ogień poszło Zakopane. Moi znajomi mieli naprawdę wiele skojarzeń związanych z tym właśnie miastem. Najczęściej jednak powtarzającym się był miś. Jest to dla mnie nieco dziwne dlatego, że mnie osobiście kojarzy się raczej, że w Zakopanym można spotkać coś takiego jak oscypek, oczywiście górali ale żeby misia? Zapytałam więc swoich znajomych o co tak naprawdę chodziło im z tym misiem i dowiedziałam się, że chodzi o białego misia, z którym można sobie zrobić zdjęcie. Co gorsza okazało się, że wszyscy z nich mają takowe zdjęcie z dzieciństwa. Na moje nieszczęście byłam jedyną osobą, która takie właśnie zdjęcia nie posiadała. Zrobiło mi się nieco smutno z tego powodu ale oni od razu chcieli to naprawić. Jeden z nich przebrał się za misia i robiliśmy śmieszne zdjęcia. Muszę przyznać, że to był naprawdę bardzo miło spędzony wieczór.

Z tego co się orientuje to Zakopane jest naprawdę przepięknym miastem polskim. Jako człowiek, który nigdy w tym właśnie mieście nie był muszę stwierdzić, że słyszałam na jego temat naprawdę wiele dobrego. W sumie nie znam osoby, która o tym mieście nie mówiłaby w samych superlatywach. Co dziwne nie dzieje się tak tylko wśród Polaków. Z tego co zdążyłam zaobserwować również inni turyści twierdzą, że w Zakopanym można znaleźć wiele ciekawych rzeczy. Wychodzę więc z założenia, że skoro tylu innych ludzi podziela zdanie jednego Polaka to zdecydowanie warto jest odwiedzić to miejsce. Wprawdzie nie mam pewności co zastanę na miejscu ale jednak muszę przyznać, że zdecydowanie warto jest spróbować. W końcu aż tylu ludzi nie może się tak mylić. W tym mieście po prostu musi być coś co warto zwiedzić. Mam nadzieję, że już niebawem będę się o tym mogła przekonać na własnej skórze. Modlę się również o to, aby w tym mieście naprawdę mi się spodobało. W sumie nie jestem człowiekiem, który bardzo lubi wymyślać ale jednak swoje upodobania jak każdy mam.